Wiadukt w ciągu ul. Zabawnej w Miedzeszynie oddany do użytku | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Wiadukt w ciągu ul. Zabawnej w Miedzeszynie oddany do użytku

Od 3 czerwca kierowcy mogą już jeździć nowym wiaduktem wzdłuż ul. Zabawnej w Miedzeszynie poprowadzonym nad trasą POW. Z ruchu dalej wyłączony jest wschodni odcinek ul. Patriotów. Kolejne wiadukty na odcinku S2 węzeł Wał Miedzeszyński – węzeł Lubelska mają być udostępniane w wakacje.

Wiadukt powstał w ramach budowy S2 Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku węzeł Wał Miedzeszyński – węzeł Lubelska (zadanie C). Obiekt zlokalizowany jest poprzecznie nad drogą S2 POW, po wschodniej stronie od ul. Patriotów (wschód).

Przełożenie ruchu na nowy wiadukt umożliwi wykonawcy kontynuację robót związanych z budową trasy głównej drogi ekspresowej S2 – Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku od ul. Zabawnej w kierunku zachodnim do węzła Patriotów. Jednocześnie likwidacji uległ tymczasowy by-pass wykonany z płyt betonowych w ciągu ul. Żwanowieckiej i zamknięty został fragment ul. Patriotów od ul. Dusznickiej do ul. Arniki.

fot. GDDKiA

Wyłączenie z ruchu odcinka ul. Patriotów, pozwoli wykonawcy dokończyć prace związane z układem docelowym tej drogi. Do wykonania pozostały między innymi takie prace jak: budowa układu docelowego ronda wraz z łącznicami po stronie południowo-wschodniej ul. Patriotów wschód oraz dowiązanie się do istniejącej części ul. Patriotów wschód, uciąglenie drogi ekspresowej na odcinku ul. Zabawna – węzeł Patriotów, budowa chodników, ścieżek rowerowych, ekranów akustycznych oraz prace wykończeniowe na nowym wiadukcie drogowym Patriotów wschód biegnącym nad drogą ekspresową S2 jak i na nowo wybudowanym rondzie po stronie północno-wschodniej ul. Patriotów wschód.

– W okresie wakacyjnym planujemy oddać do ruchu kolejne dwa obiekty biegnące wzdłuż ulic: Mozaikowej i Tawułkowej a także otworzyć ulicę Patriotów po wschodniej stronie z jednoczesnym zamknięciem strony zachodniej – obiecują drogowcy.

Południową Obwodnicą Warszawy pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska kierowcy mieli pojechać w sierpniu tego roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych uwzględniała jednak roszczenia wykonawców o wydłużenie czasu na realizację zadań, co oznacza, że odcinki będą gotowe najwcześniej na przełomie 2020 i 2021 roku.

fot. GDDKiA

źródło: GDDKiA

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *