WOŚP zagrała w Wawrze

12 stycznia, podczas 28 Finału WOŚP na ulicach Wawra spotkać mogliśmy wielu wolontariuszy, którzy zbierali środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci. W Wawrze działało kilka sztabów.

W sztabie zorganizowanym w Szkole Podst. nr 109 przy ul. Przygodnej zebrano 51 779 zł.

W Prywatnej Szkole Podst. nr 66 im. Wisławy Szymborskiej, która mieści się przy ul. Wał Miedzeszyński zebrano 99 zł.

Sztab mieszczący się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Kadetów osiągnął wynik 57 163 zł. W programie było mnóstwo atrakcji: występy uczniów, przedszkolaków i zaproszonych gości, pokazy pierwszej pomocy, licytacje a na koniec występ zespołu Hektor. Odbył się Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego w ramach akcji “Policz się z cukrzycą”, mini turniej Szachowy, warsztaty ceramiczne, warsztaty robienia mydełek, joga dla dorosłych, zajęcia sportowe i animacje dla dzieci, mecz KS LAS – BARCA ACADEMY WARSZAWA. Oprócz tego przygotowano kącik nauki udzielania pierwszej pomocy. Licytowano oryginalne koszulki piłkarskie i piłki z własnoręcznymi podpisami piłkarzy (dla przykładu koszulkę Roberta Lewandowskiego wylicytowano za 1900 zł). Była też loteria fantowa, kawiarenka, grochówka i kiełbaska z ogniska.

Działał również sztab w Prywatnej Szkole Podst. nr 92 przy ul. Patriotów, który niestety do momentu publikacji niniejszego artykułu nie podał informacji o zebranej kwocie.

Ile w tym roku zebrała WOŚP?

Dane zostaną ujawnione 8 marca. To właśnie wtedy, po podliczeniu pieniędzy ze wszystkich zbiórek, dowiemy się, jaka jest ostateczna kwota oraz czy i w tym roku padnie rekord. Na obecną chwilę zadeklarowana kwota wynosi 15 461 752 zł .

Dane na podstawie informacji ze strony WOŚP, fot. Sztab WOŚP w ZSP LAS

Translate »
Font Resize
Zmiana kontrastu