Zamkną podmiejską linię średnicową dla ruchu pociągów

Od niedzieli, 25 czerwca do 2 września, podmiejska kolejowa linia średnicowa zostanie zamknięta dla ruchu pociągów. Zmienią się rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S2 oraz Kolei Mazowieckich.

Rosną kolejne nowe perony na stacji Warszawa Zachodnia. Rozbudowywana jest hala peronowa. Rozpoczął się montaż wind, a pod ziemią rozrasta się przejście podziemne. Przed wykonawcą prace torowe na wschodnim wjeździe na stację. Zakres prac zaplanowany od 25 czerwca do 2 września br. wymaga zmian w rozkładzie jazdy na linii podmiejskiej.

Wykonawca rozpocznie przebudowę dwóch torów linii podmiejskich od strony wschodniej stacji wraz z rozjazdami. Od września pociągi wrócą na dwa nowe tory podmiejskie.

Roboty realizowane między 25 czerwca a 2 września wymagają zmian w organizacji ruchu na Warszawskim Węźle Kolejowym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z przewoźnikami przygotowały rozkład jazdy, który uwzględnia szerszy zakres prac na Warszawie Zachodniej. Wstrzymany będzie ruch pociągów na podmiejskiej linii średnicowej w okresie wakacyjnym.

Z kierunku zachodniego część pociągów regionalnych zostanie skierowana przez Warszawę Centralną lub będzie kończyć i zaczynać bieg na stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Główna. Z kierunku wschodniego część pociągów również zostanie skierowana przez dalekobieżną linię średnicową (z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota). Pozostała część pociągów będzie kończyć lub zaczynać bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub przystanku Warszawa Stadion. Część połączeń zostanie odwołana.

Zmiany obejmą także kursy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Na czas prac na odcinku od przystanku Warszawa Reduta Ordona do stacji Warszawa Śródmieście WKD ruch pociągów będzie odbywał się jednym torem.

LINIE S1 i S10

W niedzielę, 25 czerwca pociągi SKM będą kursowały na dwóch trasach: S1 Warszawa Zachodnia – Pruszków oraz S10 Warszawa Wschodnia – Otwock. Z Warszawy do Pruszkowa tego dnia zostanie uruchomionych 13, a w odwrotnej relacji – 12 połączeń. Natomiast pomiędzy Warszawą a Otwockiem – 28 połączeń.

Od poniedziałku, 26 czerwca, pociągi SKM linii S1 pojadą na trasie Pruszków – Warszawa Zachodnia lub Pruszków – Otwock przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion. W pełnej relacji do Otwocka pojedzie 7, a do Pruszkowa 11 pociągów. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Otwock pojedzie 28 pociągów linii S10. Uwaga, wszystkie pociągi linii S1 i S10 kursują z pominięciem przystanku Warszawa Olszynka Grochowska.

ROZKŁAD LINII S10

ROZKŁAD LINII S1


LINIE S2 i S20

Kursowanie pociągów linii S2 od 25 czerwca zostanie zawieszone.

Pociągi SKM linii S20 będą kursowały na odcinku Warszawa Stadion – Sulejówek Miłosna. Na tej trasie będą 33 kursy w obu kierunkach, z częstotliwością dwa razy na godzinę. Wybrane, wczesnoporanne, popołudniowe lub późno wieczorne kursy będą realizowane na krótszych trasach – do Warszawy Rembertów lub z Warszawy Wschodniej.

ROZKŁAD LINII S20

ROZKŁAD LINII S2

LINIA S3

Pociągi SKM linii S3 dojeżdżają do Lotniska Chopina – w dni powszednie do stołecznego portu lotniczego pojedzie 16 par pociągów. Część z nich, podobnie jak dotychczas, w przeciwnym kierunku dotrze do Radzymina, a pozostałe do Wieliszewa lub Legionowa Piasków.

W dni wolne od pracy pociągi SKM S3 kursują do i z Legionowa Piasków. Natomiast podobnie, jak w poprzednich latach, 6 par pociągów jeździ w wydłużonej relacji do i z Radzymina, zapewniając bezpośredni dojazd m.in. nad Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie.

ROZKŁAD LINII S3

LINIA S4 / S40

Pociągi SKM linii S4 kursują na docelowej trasie łączącej Piaseczno z Zegrzem Południowym, stacją położoną niemalże nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego. W dni powszednie w pełnej relacji, z częstotliwością co około 60 minut, jeździ 18 par pociągów. W dni wolne od pracy z Zegrza do Piaseczna kursuje 11 pociągów, a w odwrotnej relacji – 10. Pozostałe pociągi kursują pomiędzy Piasecznem i Legionowem. Pociągi linii S40, z powodu prac przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, tak jak dotychczas – w dni powszednie jeżdżą w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Rakowiec, gdzie można przesiąść się do tramwajów w kierunku centrum Warszawy. Kursy są realizowane z częstotliwością co około 60 minut. Dzięki temu, na odcinku Piaseczno – Warszawa Rakowiec, pociągi SKM kursują z częstotliwością co około 30 minut.

ROZKŁAD LINII S40

ROZKŁAD LINII S4

Honorowanie biletów

Zarząd Transportu Miejskiego informuje o wprowadzonych czasowych honorowaniach biletów.

źródło: ZTM

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

1 komentarz “Zamkną podmiejską linię średnicową dla ruchu pociągów

  1. Jeszcze więcej bałaganu na kolei. Może lepiej zamknąć całą linię i wprowadzić na czas robót komunikację zastępczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *