Zderzenie ciężarówki z busem. 1 ofiara śmiertelna

17 kwietnia ok. godziny 14:30 przy ul. Płowieckiej (na wiadukcie), doszło do zderzenia ciężarówki z busem.

Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy z JRG 8, jeden zastęp z JRG 12 oraz Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy oraz samochód ciężarowy po zderzeniu. Pojazdy znajdowały się na kołach na dwóch skrajnych pasach jezdni w kierunku Lublina. Samochodami poruszali się jedynie kierowcy, którzy w momencie przyjazdu PSP przebywali wewnątrz aut. Obaj mężczyźni wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zamknięciu ruchu drogowego na wszystkich pasach jezdni w kierunku Lublina. Kierowca Scanii wyszedł z pojazdu w asyście ratownika PSP. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierowca busa został ewakuowany na noszach typu deska. Samochód posiadał rozerwaną kabinę wokół miejsca kierowcy w związku z tym możliwe było wydobycie poszkodowanego bez użycia sprzętu hydraulicznego.

W momencie ewakuacji poszkodowanego na miejscu był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego, który wraz z ratownikami PSP udzielał pomocy mężczyźnie. W dalszej części działań przystąpiono do sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odłączono akumulatory w pojazdach. Przybyła na miejsce zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego WARSZAWA 8 usunęła oba pojazdy na pobocze drogi.

Na miejscu zdarzenia znajdował się funkcjonariusz PSP mł. ogn. Daniel Szopa z JRG 12, który przebywając w czasie wolnym zauważył zdarzenie. Mł. ogn. Szopa udzielał pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanej osobie. Po przybyciu PSP przekazał KDR-owi informacje o sytuacji.

Kierowca busa w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł w szpitalu.

Zdarzenie spowodowało znaczące utrudnienia w ruchu. Płowiecka w kierunku wylotu z Warszawy została całkowicie zablokowana, a w kierunku centrum z ruchu został wyłączony jeden z trzech pasów.

fot. warszawa-straz.pl