Zmiany w kursowaniu pociągów na linii kolejowej nr 7 w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy

W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy, w dniach 01.07 – 14.07.2019 r.nastąpi zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Międzylesie. Ruch pociągów SKM linii S1 oraz KM linii R7 będzie prowadzony jednotorowo na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Wawer.

Część pociągów linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa WschodniaWarszawa GocławekWarszawa MiędzylesieWarszawa Wawer. W związku z powyższym w ww. dniach uruchomiona zostaje, autobusowa linia zastępcza ZS7, kursująca w 1 i 2 strefie. Dodatkowo komunikacja zastępcza Kolei Mazowieckich kursująca na odcinku Pilawa – Otwock zostaje wydłużona do stacji Warszawa Wschodnia (od strony ul. Lubelskiej).

ZS7
WIATRACZNA 56 
– Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót Widoczna) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Józefów: Marszałka Józefa Piłsudskiego – Świder: Hugona Kołłątaja – Otwock: Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA 02 (powrót: Orla, Świderska).

Przystanek graniczny pomiędzy I i II strefą ZTM: WĄSKA.

Uruchamia się przystanek WIATRACZNA 56 zlokalizowany na prawym skrajnym pasie ul. Grochowskiej, za funkcjonującym przystankiem WIATRACZNA 22.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:

  • ŚWIDER-KOŚCIÓŁ 01 i 02
  • ŚWIDER 01 i 02
  • RZEMIEŚLNICZA 01 i 02

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z zachowaniem stref biletowych) są honorowanew pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock oraz w autobusach komunikacji zastępczej uruchamianej przez KM na odcinku Śródborów – Warszawa Wschodnia.

Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku WĄSKA –PKP FALENICA.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  01.07. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe)są honorowane w:

  • w pociągach SKM linii S1 na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock,
  • w autobusach linii:
    • ZS7 na całej trasie;
    • 521 na odcinku Pl. Zawiszy – PKP Falenica;

oraz w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasami ww. linii.

Skomentuj za pomocą Facebook-a

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *