Zmiany w kursowaniu pociągów na linii otwockiej

Prace przy przebudowie i modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer wchodzą w kolejny etap, co spowoduje zmiany w rozkładach jazdy od 2 do 10 czerwca.

fot. wawernews.pl

Zmiany w rozkładzie SKM

W dniach 2–7 czerwca zmniejszy się liczba połączeń SKM S1 i S10 pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Otwock. W pełnej relacji z Pruszkowa do Otwocka pojedzie 15 pociągów, a jeden pociąg zakończy bieg na stacji Warszawa Falenica. Z Otwocka do Pruszkowa pojedzie 12 pociągów. Pozostałe pociągi, oznaczone w rozkładzie jako linia S10, pojadą w skróconej relacji na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia, a jeden z nich na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Wschodnia. Inaczej będą kursowały także pociągi Kolei Mazowieckich.

Rozkład jazdy dla linii S1 ważny od 2 do 7 czerwca.
Rozkład jazdy dla linii S10 ważny od 2 do 7 czerwca.

W dniach 8–10 czerwca ruch pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Radość będzie całkowicie wstrzymany a pociągi SKM będą kursowały na trasie:

 • S1 Warszawa Wawer (Warszawa Wschodnia) – Pruszków,
 • S10 Warszawa Wawer – Warszawa Wschodnia,
 • S11 Otwock – Warszawa Radość.

W tym czasie autobusy linii 521 pomiędzy Falenicą a Wiatraczną będą jeździły dwa razy częściej niż jest to w normalnym rozkładzie.

Wstrzymany zostanie także ruch pociągów Kolei Mazowieckich a na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będą jeździły autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM.

Linia S1

Z Pruszkowa do Wawra pojedzie 14 pociągów, a dwa pociągi skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia. W odwrotnej relacji, z Wawra do Pruszkowa pojedzie 12 pociągów, a trzy pociągi rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Linia S10

Pociągi SKM S10 pojadą na trasie Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Pomiędzy tymi stacjami pojedzie łącznie (linie S1 i S10) 36 pociągów w obu kierunkach, z częstotliwością co około 30 minut.

Linia S11

Na trasie Warszawa Radość–Otwock pojadą 34 pociągi w obu kierunkach, z częstotliwością co około 30 minut.

Rozkład jazdy dla linii S1 ważny od 8 do 10 czerwca.
Rozkład jazdy dla linii S10 ważny od 8 do 10 czerwca.
Rozkład jazdy dla linii S11 ważny od 8 do 10 czerwca.

Zmiany dotyczące pociągów Kolei Mazowieckich

Z uwagi na modernizację linii nr 7 Warszawa – Dęblin, wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu pociągów. Pociągi KM nie będą kursowały na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica, a część pociągów zostanie odwołana.

Na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będą jeździły autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM.

Dla zmniejszenia utrudnień w podróżowaniu obowiązywać będzie dodatkowe honorowanie wszystkich rodzajów biletów KM – z/do odpowiednich stacji, strefowe, okresowe i sieciowe:

 1.  w okresie 8 – 11 czerwca 2023 r. w autobusie uruchamianym przez ZTM linii 521 na odcinku Plac Zawiszy – PKP Falenica;
 2. od 12 czerwca 2023 r. od odwołania w nw. autobusach linii:
 • 202 na całej trasie przejazdu,
 • 102 na całej trasie przejazdu,
 • 188 na odcinku Gocławek Wschodni – Dwernickiego,
 • 523 na odcinku PKP Olszynka Grochowska – Dwernickiego,
 • 173 i 123 na odcinku Dwernickiego – Dworzec Wschodni,
 • 135 na odcinku Chłopickiego – PKP Olszynka Grochowska.

Więcej informacji o honorowaniu biletów https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-biletow/wzajemne-honorowanie-biletow-km-i-ztm-w-zwiazku-z-utrudnieniami-na-liniach.

Więcej o pracach na linii kolejowej Warszawa Wschodnia – Otwock: Kolejny etap prac na kolejowej linii nr 7

źródło: WTP, Koleje Mazowieckie

Udostępnij:

Alex Wawer

redaktor Wawer News

Więcej Alex Wawer →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *