Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w Warszawie

W październiku br. weszła w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tzw. ustawa o sieci szpitali), ustanawiająca nowe zasady korzystania ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W Warszawie poradę lekarza w nocy i święta można otrzymać w 22 placówkach – nie tylko w szpitalach, ale także w przychodniach (tabela z adresami i telefonami poniżej oraz w załączniku).

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie.

W Wawrze nocna pomoc udzielana będzie w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bursztynowej 2, tel.: 22 473-52-45.

Umowa Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z SPZOZ Warszawa Wawer o udzielanie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w części dotyczącej miejsca udzielania świadczeń przy ul. Strusia 4/8 została rozwiązana się z dniem 30 września 2017 r.”

Adresy placówek świadczących NiŚOZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *