Zmiany w zarządzie dzielnicy Wawer | Portal Wawer News- wiadomości lokalne

Zmiany w zarządzie dzielnicy Wawer

Wawerscy radni odwołali Jacka Wiśnickiego ze stanowiska z-cy burmistrza. Oznacza to również zerwanie rządzącej koalicji.

14 września na sesji nadzwyczajnej Rady Dzielnicy Wawer, przedstawiciel ruchów miejskich Jacek Wiśnicki, głosami Koalicji Obywatelskiej i Klubu Radnych Samorząd Wawer został odwołany ze stanowiska zastępcy burmistrza.

W związku z nowymi wyzwaniami wynikającymi z załamania gospodarczego potrzebujemy doświadczonego w zarządzaniu samorządem partnera. Od koalicjanta oczekujemy wsparcia w działaniach na rzecz poprawy funkcjonowania urzędu i rozwoju dzielnicy. – mówi Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer. Bardzo chciałbym podziękować za dobrą współpracę wewnątrz zarządu Jackowi Wiśnickiemu, który dopełniał nasz zespół swoją wiedzą i zaangażowaniem. Życzę dalszych sukcesów i satysfakcji z kolejnych projektów. –podkreśla burmistrz Wawra.

Kilkanaście godzin po odwołaniu ze stanowiska, Jacek Wiśnicki poinformował, zdecydował się zrezygnować z członkostwa w Stowarzyszeniu Razem Dla Wawra

Dla mnie zamknął się pewien rozdział, za który jestem wdzięczny. Nie umiem jednak pogodzić się z polityką stowarzyszenia i jego zarządu.Jest mi bardzo przykro, bo dotarło do mnie, że od początku, kiedy zrzekłem się mandatu, stałem się zakładnikiem osób, które świadomie dążyły do rozpadu koalicji. Jest oczywiście też inna opcja – liderzy RDW są zwyczajnie naiwni i pozbawieni wyobraźni i zdolności myślenia strategicznego. W obu przypadkach trudno mi identyfikować się i wiązać z takimi liderami i celami.- napisał na Facebooku.

Do koalicji rządzącej dzielnicą Wawer wszedł klub stworzony przez byłego, wielokrotnego wiceburmistrza Zdzisława Gójskiego, w składzie on sam, radna Wolf-Jedynak oraz radna Anna Ojer.

Nowym zastępcą burmistrza został Łukasz Jeziorski. Ukończył studia wyższe na kierunku zarządzanie w administracji publicznej, a także dla ugruntowania zawodowego doświadczenia odbył studia podyplomowe w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Akademii Leona Koźmińskiego. W ciągu 20 lat pracy odbył liczne szkolenia i kursy m.in. z zakresu administracji samorządowej, zamówień publicznych, zarządzania kadrami.

Przez 20 lat pracował na różnych stanowiskach w wawerskim samorządzie, przechodząc przez kolejne szczeble funkcji służbowych (od młodszego referenta w Zespole Radców Prawnych Urzędu Gminy Warszawa – Wawer do naczelnika Wydziału Organizacyjnego dla Dzielnicy Wawer), był z-cą burmistrza Dzielnicy Wawer w latach 2013-2014 (odpowiedzialny za wydziały: architektury, ochrony środowiska, informatyki, obsługi mieszkańców, administracyjno-gospodarczy) burmistrzem Dzielnicy Wawer w latach 2014-2018 (odpowiedzialny za wydziały: budżetowo-księgowy, zamówień publicznych, oświaty, inwestycji, kadr i prawny). Ostatnio był z-cą dyrektora OSiR Wawer.

Udostępnij

Inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *