Znalazł gady w falenickiej studni

Hydraulik, który zszedł do studni w Falenicy najadł się strachu gdy zobaczył na jej dnie węże.

Pewna mieszkanka stolicy kupiła działkę rekreacyjną w Falenicy. Postanowiła uruchomić nieczynną od jakiegoś czasu studnię. W tym celu umówiła się z hydraulikiem a ten obejrzał wpuszczone w ziemię obok domu betonowe kręgi. Postanowił więc wstawić do kręgów drabinę i po niej zejść na dół. Jak szybko zszedł, tak szybko wdrapał się na górę, krzycząc do właścicielki działki, że na dole są węże. Kobieta natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy 112.

Po chwili informacje o zdarzeniu otrzymali też strażnicy miejscy z Ekopatrolu. Gdy funkcjonariusze przyjechali, na miejscu była już straż pożarna. Nie wiadomo było, jakie zwierzęta są na dnie studni. Mogły to być rodzime niegroźne węże, jadowite żmije albo egzotyczne gady, których ktoś próbował się pozbyć z hodowli. Wiedząc, że zwierzęta pełzające bardzo dobrze pływają, strażacy powoli wpompowali do studni wodę.
– Po chwili zobaczyliśmy jak na kawałkach styropianu wypłynęły na powierzchnię cztery, niegroźne dla ludzi, padalce. Zwierzęta były w dobrym stanie. Wszystkie zostały odłowione – powiedział strażnik Jacek Kosela z Ekopatrolu.

Padalce choć podobne wyglądem do węży to nimi nie są. Są niejadowitymi, beznogimi jaszczurkami, które w naszym kraju są pod ścisłą ochroną. Zwierzęta zostały przez strażników wypuszczone do lasu na terenie Wawra.

źródło i fot.: Straż Miejska Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *