Ulica Czecha już przejezdna

Zarząd Dróg Miejskich zakończył remont południowej jezdni ul. Czecha pomiędzy Płowiecką a Kajki. Na czas prac kierowcy poruszali się w obu kierunkach jezdnią północną.

fot. Wawer News

„Zależało nam aby przywrócić ruch jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Plan się powiódł i w środę, 29 sierpnia, tuż przed południem, kierowcy wrócili na południową jezdnię”.- informuje ZDM.

Na kilometrowym odcinku ul. Czecha ułożono ponad 8,5 tys. mkw. nowego asfaltu. Wykonawca usuwa jeszcze pozostałości po czasowej organizacji ruchu z jezdni północnej, ale bez większego wpływu na ruch.

Zakończone właśnie prace, to drugi etap remontu ul. Czecha. W zeszłym roku nowy asfalt ułożono na północnej jezdni, od skrzyżowania ul. Trakt Brzeski z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ul. Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze. 

Oprócz naprawy nawierzchni jezdni, na ul. Czecha poprawiono także bezpieczeństwo. W rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową zmieniona została geometrię drogi na pasie do skrętu w prawo. Takie rozwiązanie jest spowodowane licznymi niebezpiecznymi zdarzeniami. W tym miejscu kierowcy wypadali na wyspę dzielącą – od 2020 roku zanotowano tam w sumie 48 takich zdarzeń.

Projekt zakłada wprowadzenie szykany na pasie do skrętu w prawo – wymusi to zmniejszenie prędkości przed wjazdem w ulicę Sejmikową. Dodatkowo przed przejściem dla pieszych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Te prace będą trwały jeszcze przez część września- czytamy w komunikacie ZDM.

Warto podkreślić, że ulica Czecha jest drogą prowadzącą ruch ponadlokalny oraz tranzytowy. Według przeprowadzonych przez nas pomiarów, natężenie ruchu w kierunku wschodnim dochodzi do 1739 pojazdów na godzinę. Jest to ważny ciąg komunikacyjny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *