Lotto Poland Bike Marathon – kolejny finał w Wawrze

W Dzielnica Wawer, 15 października odbył się finałowy etap 15. sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Na starcie stanęło 600 zawodników.

Nasza zielona dzielnica już dwunasty raz stała się finałową areną organizowanego przez Grzegorza Wajsa, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Tym razem kolarskie miasteczko znajdowało się przy ul. Bielszowickiej.

– Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat” – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon, Grzegorz Wajs. – Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to m.in. Wawerski Szlak MTB, który powstał z inicjatywy władz dzielnicy Wawer i przy współpracy z Poland Bike, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – dodaje Wajs.

Rywalizacja odbywała się na dystansach:

  • MAX (50 km),
  • MINI (29 km) oraz
  • FAN (8 km – dla uczniów szkół podstawowych).

Swoje wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki.

Wawerskie trasy LOTTO Poland Bike Marathon prowadziły przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując m.in. pierwszy, profesjonalny szlak MTB w Warszawie i jej okolicach, stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike.

– Wawerski Szlak MTB jest miejscem doskonale już znanym przez amatorów MTB – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Co roku zapraszamy kolarzy do Wawra na teren niezwykle malowniczy, ale i dość wymagający, obfitujący w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

To był piętnasty etap cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Na dystansie MAX (51 km) nie było mocnych na Karola Sładka (7R Rowmix Team), który wyprzedził Aleksandra Piecha (Kotliny) i Petera Nowackiego (Ośka Warszawa). Wśród kobiet wygrała Sylwia Tkaczyk (Damovo Bike Team), przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.Biz) i Sylwią Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Michał Gruca, przed Antonim Mrowińskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Stefanem Mandesem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), wyprzedzając Klarę Troficką (Warszawa) i Annę Magoń (Bike Fun Legionowo).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7,5 km). Zwyciężył Hieronim Kwartnik (UKK Huragan Wołomin), przed Bartłomiejem Sobiechem (CSS Kurpie) i Fabianem Kocem (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt najlepsza była Wilhelmina Macnar (UKK Huragan Wołomin), przed Zofią Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM wygrał Mybike.pl, przed Marceli-Rower.Biz i Grupą ANG, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i MCP & Toyota Grupa Cygan. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM zwyciężył UKK Huragan Wołomin, przed UKS Kolarz Nadarzyn i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej wygrała rodzina Luszków, przed Kołaczami i Mireckimi.

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w Wawrze jest organizowany przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi.
Patronat honorowy sprawują Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Dzielnica Wawer m.st. Warszawy i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Gala Finałowa LOTTO Poland Bike Marathon 2023 odbędzie się w niedzielę 22 października 2023 w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. Początek o godz. 16:00.

fot. facebook.com/baraniewskileszek/
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Przeczytaj także: